23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

Nou curs -lema

23 Gener 2018

Educació Infantil

23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

ESPAIS CREATIUS

23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

Esports

23 Gener 2018

Nou curs-lema

23 Gener 2018

ESPAIS CREATIUS

23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

Nou curs-lema

23 Gener 2018

Camp Gespa

23 Gener 2018

ESPAIS CREATIUS

23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

Dansa

23 Gener 2018

Infantil

23 Gener 2018

Jornada Portes Obertes 2018

23 Gener 2018

ESPAIS CREATIUS

23 Gener 2018

Batxillerat

Batxillerat

Rotador2

Laia Mayné campiona del Fem Matemàtiques 2017

L'activitat FEM MATEMÀTIQUES està organitzada per la FEEMCAT amb el suport del Departament d’Ensenyament.  És una activitat que té la finalitat de contribuir a desenvolupar la competència matemàtica en tot l'alumnat de sisè de Primària i primer cicle de l’ESO. Consta de 3 fases i es desenvolupa al llarg de 5 mesos.
 
En una primera etapa, els nostres alumnes del Club del Cangur van participar en les categories de sisè de Primària, primer i segon d'ESO. En grups de 4 havien d'enfrontar-se a tres problemes i elaborar un bon informe que els permetés ser seleccionats.
 
Després d'un gran esforç, per primera vegada quatre equips de la nostra escola van ser seleccionats per a la següent fase, convertint-nos així en el centre que més alumnes havia passat el tall de selecció.
 
Si voleu gaudir dels problemes plantejats el teniu aquí: http://fm.feemcat.org 
 
Tot seguit, el dissabte 1 d'abril, a l'Institut FX Lluch i Rafecas de Vilanova i la Geltrú, els alumnes de 6è de Primària: Laia Ariadna Mayné, Carla Alcalà, Paloma Fernández i Laia Palenzuela , els de 1r d'ESO: Laura Prat, Joan Comalat, Carlos Fernández, Maria Rubio, Ot Soler, Joan Francès i Víctor Herver, i les de 2n d'ESO: Yago Riera, Alex Bataller, Andreu Fitó i Ander Parra, van estar tot un matí de proves individuals i en grup, competint amb altres centres per tal de classificar-se per a la fase final.
 
Dos alumnes de la nostra escola van poder arribar a la darrera fase: la Laia Mayné i l'Andreu Fitó. Tots dos van ser convocats a Cornellà del Llobregat on van poder viure tot un dia de reptes i proves matemàtiques tant a nivell de grup com individualment.
 
Tots van fer un paper magnífic i l'experiència va ser molt grata. Cal destacar la brillant victòria que va obtenir la nostra representant de 6è de Primària, Laia Ariadna Mayné Arévalo, quedant primera classificada de Catalunya en les proves individuals.
 
Felicitats a totes i tots els participants en aquesta prova, als nostres finalistes i, especialment, a la Laia!
 
 
 
 
 
 

 

 

Ús de cookies.

Aquesta web fa servir cookies per a garantir una millor experiència a l’usuari. Si segueix navegant està donant el seu consentiment per a l’acceptació de les mencionades cookies i l’acceptació de la nostra política de cookies, faci clic a l’enllaç per obtenir més informació. Llegir més

Acceptar

Segueix-nos a:

  

JoomShaper